10.05.2023

Održani Sportski susreti povodom 20 godina članstva Republike Srbije u Međunarodnom savetu za vojne sportove (CISM)

Povodom obeležavanja jubileja 20 godina članstva Republike Srbije u Međunarodnom savetu za vojne sportove (CISM), Delegacija Republike Srbije pri CISM u novosadskom Sportsko-poslovnom centru „Vojvodina“ organizovala je sportske susrete ekipa Ministarstva odbrane i Vojske Srbije.

Šest takmičarskih ekipa iz Garde, Kopnene Vojske, Komande za obuku, RViPVO i Vojne akademije koji su se takmičili u sportskim disciplinama futsal, basket 3h3 i džudo na najbolji način prezentovali su prijateljstvo kroz sport koji je moto Međunarodnog saveta za vojne sportove.

U basketu 3h3 trijumfovala je sjajna ekipa Kopnene Vojske koja je u finalu slavila protiv ekipe Vojne akademije, dok je bronzanu medalju osvojila ekipa RViPVO koja je trijumfovala u borbi za treće mesto protiv ekipe Garde.

Na turniru u futsalu titulu je osvojila ekipa Kopnene Vojske koja je u odličnoj finalnoj utakmici trijumfovala protiv ekipe Vojne akademije 1. U utakmici za treće mesto ekipa RViPVO pobedila je ekipu Komande za obuku.

Na turniru u džudou u ženskoj konkurenciji u kategoriji do 57 kilograma prvo mesto osvojila je učenica Milica Kojić (50.klasa VG), drugo mesto zauzela je učenica Sara Paović (47.klasa VG). U kategoriji preko 70 kilograma, pobedila je učenica Bogdanka Čanković (52.klasa SSVŠ), drugo mesto osvojila je učenica Emilija Pavlović (50.klasa SSVŠ), dok se bronzanim odličjem okitila kadetkinja Bojana Ivanović (145.klasa VA). U muškoj konkrenciji u kategoriji do 67 kilograma prvo mesto osvojio je razvodnik Živica Ostojić (Komanda za obuku) dok je drugo mesto osvojio kapetan Petar Petrović (21. bv KoV), u kategoriji do 78 kg, prvo mesto osvojio je učenik Uroš Antonić (47.klasa VG), drugo mesto zauzeo je vodnik Mladen Stošić (2.br KoV)dok su bronzane medalje osvojili vodnik Nenad Pejković (4.br KoV) i  učenik Milan Dimitrijević (51.klasa SSVŠ)U kategoriji do 90 kilograma prvo mesto osvojio je desetar Miloš Jovanov (RF), drugo kadet Vukašin Novović (146.klasa VA), dok si bronzane medalje osvojili vodnik Saša Aritonović (4.br KoV) i potporučnik Ivan Rajčević (Komanda za obuku). U kategoriji do 100 kilograma prvo mesto osvojio je kadet Lazar Lazarević (145.klasa VA) ispred potporučnik Vladislava Perovića (mabr KoV) i  vodnik Nemanje Maksimovića (TOC). U kategoriji preko 100 kilograma prvo mesto zauzeo je vodnik Petar Ivetić (5.bVP), dok je drugo mesto osvojio desetar Miroslav Jeremić (3.br KoV).

Sportske susrete otvorio je Pokrajinski sekretar za sport i omladinu Vojvodine Dane Basta, prisutnima se obratio i potpukovnik dr Negovan Ivanković Šef Delegacije Republike Srbije pri CISM.